close
تبلیغات در اینترنت
نماز جمعه شهرستان بافت 30 مهرماه 95 نماز جمعه شهرستان بافت 30 مهرماه 95

آخرین ارسال های انجمن


عنوان پاسخ بازدید توسط
7 559 yasser

نماز جمعه شهرستان بافت 30 مهرماه 95

نماز جمعه شهرستان بافت 30 مهرماه 95

 

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بافت به امامت حجت‌الاسلام حاج‌آقا مهدی زاده امام‌جمعه محترم شهرستان بافت مورخ 30/07/95

بسمه‌تعالی

«بزرگ‌ترین مانع سر راه نهضت علمی و نرم‌افزاری کشور، اعتماد داشتن و چشم دوختن به کفر جهانی و آمریکاست»

امام‌جمعه شهرستان بافت حجت‌الاسلام مهدی زادهضمن دعوت به تقوای الهی و تسلیت ماه محرم الحرام گفتند: روز هجدهم محرم به نقلی روز حرکت کاروان اسرا از کوفه به سمت شام بود. روزی که اهل‌بیت سیدالشهدا ، 84 زن و بچه را از کوفه به طرز سوزناکی به‌طرف شام حرکت دادند. در پسا عاشورا 84 زن و کودک اسیر حرامیان شدند که قرار بود با اسارت آن‌ها را تحقیر کنند، آن‌ها را خورد کنند، در اذهان عمومی تحقیر کنند. اما این 84 زن و بچه دشمن را مستأصل کردند، دشمن را شکست دادند. از هیچ‌چیز نترسیدند، از کتک نترسیدند، از تازیانه‌های در بین راه خورده نترسیدند. استکبار خودشان یعنی یزیدیان را به‌زانو درآوردند. حال مگر ما دم از حسین(ع) نمی‌زنیم، مگر انقلاب ما نشئت‌گرفته از کربلا نیست، مگر شهدای ما با حسین حسین گفتند تکه‌تکه نشدند. اما چرا باید شاهد خوش‌بینی به یزید زمان داشت، چرا باید از یزید زمان ترس داشت.

همچنین امام‌جمعه شهرستان در ادامه نتیجه خوش‌بینی به غرب را این‌چنین بیان کردند: خوش‌بینی به غرب یعنی تعطیلی کارخانه‌ها، واردات بی‌رویه. خود مسئولین دولتی اذعان دارند که پس از 3 سال وضعیت بی‌کاری در کشور بسیار بد است، بااین‌همه متأسفانه متنبه نشدیم . توجه به سرمایه‌های داخلی چون نخبگان نداریم، حضرت آقا در جمع نخبگان فرمودند: جوانان نخبه هدایای نفیس الهی و امانتی در دست مسئولان هستند. حال چرا به این نخبگان توجه نمی‌شود، چرا به نخبگان جامعه اعتماد نمی‌کنیم. کشوری که به‌وسیله همین نخبگان در نانو جزو شش کشور برتر دنیاست، اسلحه نداشتیم اما به برکت نعمت ولایت و توجه به نخبگان امروز موشک قاره‌پیما می‌سازیم. مگر حضرت آقا نفرمودند: باید موانع سر راه نهضت علمی و نرم‌افزاری را شناخت و علاج کرد. امروز بزرگ‌ترین مانع آمریکا و اعتماد داشتن به آمریکاست امروز بزرگ‌ترین مانع کفر جهانی و چشم دوختن به آمریکاست. هنوز بااین‌همه بصیرت افزایی رهبر معظم روحی فدا، عده‌ای خواب‌زده دم از موفقیت در برجام می‌زنند، این‌ها بدانند برجام نافرجام به خاطر بدعهدی آمریکا سم مهلکی بیش برای کشور نبود.

خطیب جمعه در پایان شروع عملیات آزادسازی موصل را تبریک گفتند وابراز داشتند: ان شاء الله شاهد پیروزی محور مقاومت که با حمایت همه‌جانبه‌ی جمهوری اسلامی و مستشاران سپاه پاسداران چون حاج قاسم سلیمانی خواهیم بود.

تعداد برادران 730 نفر و تعداد خواهران 500 نفر بود، همچنین سخنران بین دونماز نداشتیم.