close
تبلیغات در اینترنت
نماز جمعه شهرستان بافت 26 آذر ماه 95 نماز جمعه شهرستان بافت 26 آذر ماه 95

آخرین ارسال های انجمن


عنوان پاسخ بازدید توسط
7 559 yasser

نماز جمعه شهرستان بافت 26 آذر ماه 95

نماز جمعه شهرستان بافت 26 آذر ماه 95

 

بسمه‌تعالی

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بافت به امامت حجت‌الاسلام حاج‌آقا مهدی زاده امام‌جمعه محترم شهرستان بافت مورخ 26/09/95

«مسئولین به‌جای نگرانی از بیان برجام گوش شنوا و صبر و تحمل لازم نسبت به نقدها داشته باشند.»

امام‌جمعه شهرستان بافت حجت‌الاسلام مهدی زاده ضمن تبریک میلاد باسعادت نبی مکرم اسلام(ص) و امام صادق(ع) و همچنین گرامیداشت شهادت آیت‌الله مفتح، روز وحدت حوزه و دانشگاه بیان داشت: بدون شک همبستگی و همکاری این دو پایگاه عظیم فکری و فرهنگی جامعه برای پاسداری از ارزش‌ها در برابر هجمه‌های عظیم غرب، علیه دستاوردها و ارزش‌های اسلامی ضروری است.

خطیب جمعه همچنین پیروزی بزرگ حلب را هدیه الهی در هفته‌ی وحدت دانست و گفت: الحمدالله چگونه بعد از ماه‌ها نبرد سخت رزمندگان سوری و مستشاران سپاه من‌جمله حاج قاسم سلیمانی توانستند دائش تکفیری را از حلب بیرون کنند. قطعاً این پیروزی با هدایت‌های رهبر عظیم‌الشأن انقلاب که با اتکا به نصرت الهی فرمودند: «اسد باید بماند و پیروزی از آن ملت سوریه است» انجام شد. آزادی حلب شکست توطئه‌ها و نقشه‌های شوم جبهه‌ی استکبار در منطقه را در بر خواهد داشت. 

حجت‌الاسلام مهدی زاده در ادامه به صحبت‌های کسانی که می‌گویند امامان جمعه نباید بحث برجام را بیان کنند واکنش نشان داد و ابراز کرد: متأسفانه در این دولت شاهد هستیم برخی از مسئولین دولتی و استانی از تریبون نماز جمعه و امام‌جمعه انتظارات ناصحیح و اشتباهی دارند، توقع دارند کاری به مسائل کشور نداشته باشند و مسائل سیاسی را رها کنند. می‌گویند از برجام نگویید و از مسائل اقتصادی بگویید، می‌گویند این‌قدر برجام برجام نگویید. ما نیز همین را به دولت در جلسه‌ای آن موقعای که برجام را فتحالفتوح می‌خواندند گفتیم؛ این‌قدر برجام برجام نزنید، این‌قدر برجام را فتح الفتوح نخوانید، پیگیر مسائل اقتصادی باشید، ولی متأسفانه همه‌چیز را، همه مشکلات را به برجام گره زدند. مگر نگفتند با برجام تمام تحریم‌های اقتصادی مالی و پولی اتحادیه اروپا لغو خواهد شد، مگر گفته نشد تحریم‌های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید، تا مسئله‌ی محیط‌زیست حل شود، تا مسئله‌ی آب خوردن مردم حل شود، تا اشتغال جوانان حل شود. مردم وقتی ببینند جوانانشان شغل ندارند و رکود بر کشور حاکم شده، وقتی ببینند باوجود مشکلات معیشتی که کشور را فراگرفته عده‌ای اختلاس و دزدی کرده و حقوق‌های نجومی بگیرند و هیچ اتفاقی نیافتد و با وقاحت تمام بر سر پست خود هستند، این بی‌اعتمادی به‌نظام می‌آورد. حال وظیفه امام‌جمعه هست که این خطر بی‌اعتمادی را به گوش مردم برساند، این وظیفه‌ی امام‌جمعه است که مسئله‌ی نفوذ و دام‌های دشمن را متذکر شود، این سیاست و اعتقاد ائمه جمعه و شورای سیاست‌گذاری است که تذکر خیرخواهانه دهند.

ایشان در پایان عنوان داشت؛ حضرت آقا فرمودند: «در خطبه‌های نماز جمعه باید هرچه صحیح است حتی اگر به مذاق مخاطب خوش نیاید با زبان استدلال، منطق و بیان گرم مطرح شود». می‌گویند از مسائل اقتصادی و فرهنگی شهر بگویید‌ چقدر از همین تریبون مشکلات معیشتی و فرهنگی مطرح شد، مسئله‌ی کارخانه کرک و فولاد، اما متأسفانه هیچ اتفاقی نیافتاد. لذا مسئولین گوش شنوا و صبر و تحمل لازم نسبت به نقدها داشته باشند و نقدپذیری را ملاک عمل خودشان قرار دهند.

تعداد برادران 820 نفر و تعداد خواهران 670 نفر بود و سخنران پیش از نماز و بین دونماز نیز نداشتیم.