close
تبلیغات در اینترنت
جلسه هماهنگی ستاد یادواره شهداء جهت برگزاری یادواره 253 شهید شهرستان بافت جلسه هماهنگی ستاد یادواره شهداء جهت برگزاری یادواره 253 شهید شهرستان بافت

آخرین ارسال های انجمن


عنوان پاسخ بازدید توسط
7 559 yasser

جلسه هماهنگی ستاد یادواره شهداء جهت برگزاری یادواره 253 شهید شهرستان بافت

جلسه هماهنگی ستاد یادواره شهداء جهت برگزاری یادواره 253 شهید شهرستان بافت

بسمه‌تعالی

جلسه ستاد برگزاری یادوارهشهداء با حضور خطیب جمعه رئیس ستاد یادواره شهداء، فرماندهی سپاه پاسداران و دبیر محترم ستاد جناب سرهنگ کردی و سایر اعضای ستاد جهت برگزاری یادواره 253 شهید شهرستان بافت در محل دفتر امام‌جمعه برگزار شد. مورخ 95/10/13

این جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید آغاز و سپس فرمانده سپاه بیان داشتند: ما به شهدای عزیزمان مدیون هستیم و هرچه داریم از این شهداست. با توجه به این‌که 20 دی‌ماه 1368، 44 شهید عملیات کربلای 5 در این شهرستان تشییع شده‌اند و این روز را روز شهرستان نام‌گذاری نموده‌اند، باید تمام تلاش خود را در هرچه بهتر و باشکوه‌تر برگزار شدن یاد آن‌ها به کار ببریم.

همچنین خطیب جمعه شهرستان و رئیس ستاد یادواره شهداء حجت‌الاسلام مهدی زاده ضمن عرض سلام و احترام خدمت اعضای ستاد و گرامی داشت حماسه 9 دی و 19 دی‌ماه سالروز واقعه قیام خونین مردم قم به تبیین حدیثی از رسول گرامی اسلام(ص) پرداخت و بیان کرد: «اَوَّلُ قَطْرَةٍ مِنْ دَمِ الشَّهيدِ كَفّارَةٌ لِذُنُوبِهِ اِلاَّ الدَّيْنِ فَاِنَّ كَفّارَتَهُ قَضائُهُ.» با اولین قطره خونی که از شهید ریخته می‌شود، تمام گناهانش بخشیده می‌شود الا حق‌الناس. لذا اهمیت و ارزش شهدا را باید بدانیم، زیرا عزت ما، شرف ما، قداست ما، این آرامش ما و این امنیت ما در گروه خون شهداست. این انقلاب ما، این درخت تنومند انقلاب برگرفته‌شده از آبیاری خون شهداست.

امام‌جمعه بافت در ادامه ابراز کرد: ما باید همچون رهبر عزیزمان که به این مسئله اهمیت ویژه می‌دهند؛ راه، یاد و خاطره شهدا را زنده نگه‌داریم، چراکه یکی از سدهای عظیم جلوی هجمه‌های دشمن حتی برای نسل چهارممان است. لذا حضرت آقا در اهمیت این مسئله می‌فرمایند: شهدا ستارگانی هستند که می‌شود به‌وسیله آن‌ها راه را پیدا کرد. و نیز فرمودند: شما یادواره شهدا برگزار کنید این یادواره شهدا سدی است در مقابل تهاجم فرهنگی. که ما نمونه آن را در بازگشت شهدای غواص به عینه شاهد بودیم.

در پایان اعضاء ستاد حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات پرداختند که جلسه مصوبات زیر را پی داشت؛

-مقرر شد مراسم یادواره روز جمعه مورخ 24 دی‌ماه 95 برگزار شود.

-تماثیل 253 شهید شهرستان به‌صورت 1*1 در سطح شهرستان تهیه و نصب گردد.

-سایر مصوبات در حیطه تقسیم وظایف جهت برگزاری یادواره ازجمله؛ تهیه و نصب تبلیغات، هماهنگی جهت دعوت از سخنران و مداح، دعوت از عموم مردم، برپایی ایستگاه صلواتی، فضاسازی مکان برگزاری و همچنین نظم و امنیت مراسم بین اعضای ستاد بود.