close
تبلیغات در اینترنت
نماز جمعه شهرستان بافت 15 اردیبهشت ماه 96 نماز جمعه شهرستان بافت 15 اردیبهشت ماه 96

آخرین ارسال های انجمن


عنوان پاسخ بازدید توسط
7 559 yasser

نماز جمعه شهرستان بافت 15 اردیبهشت ماه 96

نماز جمعه شهرستان بافت 15 اردیبهشت ماه 96

 

بسمه‌تعالی

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بافت به امامت حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه شهرستان بافت  مورخ 15/02/96

«مردم به کسی رأی بدهند که حامی محرومین باشد./ مدیری که استکبار را قبول داشته باشد ملت مقتدر را ذلیل خواهد کرد.»

حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اشاره‌ای به ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان داشت و بیان کرد: انقلاب اسلامی با 3 ویژگی؛ وحدت، مردمی بودن و جوان‌گرایی شکل گرفت و به پیروزی رسید. کشور عزیز ما یکی از جوان‌ترین کشورهای جهان است، جوانانی که شایسته‌ی بهترین‌ها هستند و می‌توان از این نیروهای عظیم در راستای به ثمر رسیدن اهداف نظام استفاده کرد. مسئله‌ای که بارها و بارها رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کردند. حال مسئولین باید پاسخگو باشند که برای جوانان چه کردند. آیا مسیر را برای پیشرفت کار و اشتغال آنان فراهم کرده‌اند یا خیر، یا متأسفانه می‌خواهند فقط از جوانان به نفع خود و در شرایط خاص مانند انتخابات استفاده کنند. نگاه مسئولین به جوانان باید نگاه واقع‌گرایانه و آینده‌نگر باشد نه نگاه فردی، سلیقه‌ای و جناحی.

خطیب جمعه بافت بیان داشت: امروز چقدر کارگر جوان داریم که از وضعیت حقوق خود، از وضعیت معیشت و مسکن، از وضعیت شغل و کار خود می‌نالند و گله می‌کنند اما پاسخی نمی‌شنوند. چرا باید از 24 میلیون قشر جوان جامعه، قریب به 8 تا 9 میلیون بیکار وجود داشته باشد. بیکاری‌ای که یک علت آن واردات بی‌رویه چون آدامس، پفک و سنگ‌قبر و تعطیل شدن چندین هزار واحد تولیدی است که کارگران آن بیکار شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: به گفته‌ی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک، قاچاق پوشاک خارجی 385 هزار کارگر را بی‌کار کرد. چه حالی پیدا می‌کند کارگر جوانی که این معضلات را می‌بیند، چه حالی پیدا می‌کند جوان بیکاری وقتی می‌شنود که در ویلای دختر یکی از وزرا انبار پوشاک قاچاق توسط نیروی انتظامی کشف می‌شود و متأسفانه هیچ اتفاقی در بدنه‌ی دولت نمی‌افتد. این مسائل ناامیدی و بی‌اعتمادی به‌نظام را در پی خواهد داشت.

حجت‌الاسلام مهدی زاده در ادامه ابراز کرد: متأسفانه در بافت همایش کار و کارآفرینی برگزار می‌شود اما توجهی به کارآفرینان که علی‌رغم بی‌مهری‌های مسئولین ایجاد شغل کرده‌اند نمی‌شود. نمی‌دانم این سیاست زدگی و سیاست‌بازی کی می‌خواهند از این شهر رخت بربندد که به خاطر سلایق سیاسی عده‌ای ذبح شوند. چرا بعضی‌ها حاضر نیستند با این تفکر غلط، در این شهرستان سرمایه‌گذاری کنند. مسئولین محترم فارغ از سلایق سیاسی به مشکلات سرمایه‌گذاران توجه کنند.

امام‌جمعه بافت همچنین اشاره‌ای به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع هزاران کارگر کرد و گفت: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نیز توصیه‌های رهبری نسبت به کار و کارگر را جدی بگیرند که فرمودند:( هرکس در انتخابات رأی بیاورد باید از روز اول همت خود را بگمارد به مسئله‌ی اشتغال و جایز نیست که مسئله‌ی اشتغال را به تأخیر بیاندازد).

خطیب جمعه بافت تذکری هم به مردم داد و گفت: مردم توجه داشته باشید به چه کسی رأی می‌دهید، به کسی رأی دهید و کسی را انتخاب کنید که حامی محرومین باشد، محرومین جامعه را ولی‌نعمت خود بداند، به کسی رأی بدهید که به دنبال منویات مقام عظمای ولایت باشد، کسی را انتخاب کنید که انقلاب را استحاله نکند، عزت، هویت و اقتدار را از این ملت نگیرد. حال چه موقع انقلاب استحاله می‌شود و عزت و هویت مردم گرفته می‌شود؟ زمانی که یک مدیر اجرایی نگاهش به بیرون باشد، با استکبار دست بدهد و دشمن انقلاب را قبول داشته باشد، آن موقع است که انقلاب استحاله می‌شود. مدیری که استکبار را قبول داشته باشد ملت مقتدر را ذلیل خواهد کرد.

امام‌جمعه بافت در پایان اشاره‌ای به حوادث تلخ انتخابات کرد و گفت: متأسفانه شاهد یک سری اهانت‌ها و هتک حرمت‌ها به ساحت مقدس امام رضا(ع) هستیم که چگونه مجری برنامه‌ی کاندیدای خاص حرمت‌شکنی کرده و به امام رضا(ع) اهانت می‌کند. چقدر انسان باید پست، سبک‌سر و بی‌ایمان باشد که چنین جسارتی داشته باشد.

حجت‌الاسلام مهدی زاده افزود: البته هنوز این مسئله تمام نشده که باید شاهد یک جسارت دیگر باشیم و آن هتک حرمت به شهدای مدافع حرم. کسانی که آن‌طرف مرز مردانه جنگیدند و مظلومانه شهید شدند. کسی نیست به این شخص بگوید که؛ شرف تو، ناموس تو، امنیت تو به‌وسیله‌ی همین شهدای مدافع حرم و مدافعین حرم چون حاج قاسم سلیمانی حفظ‌شده است. این را بدانند که شهدای مدافع حرم و ائمه اطهار خط قرمز ما هستند و اگر ورود به خط قرمز ما بشود، بی‌شک از این ملت انقلابی سیلی محکم خواهند خورد.

تعداد برادران 950 نفر و تعداد خواهران 710 نفر بود و سخنران بین دو نماز جناب کردی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بافت و موضوع سخنرانی ایشان به مناسبت روز پاسدار و هفته عقیدتی در سپاه بود.