close
تبلیغات در اینترنت
نماز جمعه شهرستان بافت 19 خردادماه 96 نماز جمعه شهرستان بافت 19 خردادماه 96

آخرین ارسال های انجمن


عنوان پاسخ بازدید توسط
7 567 yasser

نماز جمعه شهرستان بافت 19 خردادماه 96

نماز جمعه شهرستان بافت 19 خردادماه 96

 

بسمه‌تعالی

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بافت به امامت حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه شهرستان بافت مورخ 19/03/96

«ملت به مسئولین اجازه سازش با غرب را نخواهند داد./ این واقعه تروریستی حرکت انقلاب را کند نخواهد کرد

حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک ولادت باسعادت امام حسن مجتبی(ع) و روز اکرام و تأکید بر توجه به ایتام، فقرا و نیازمندان، به تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام راحل(ره) و در جمع دانشجویان پرداخت و بیان داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری در حرم مطهر که بسیار پرمغز و مهم بود، دو محور اصلی را یادآوری می‌کرد، یکی مسئله‌ی انقلابی گری، دوم مسئله‌ی هزینه‌های چالش با ابرقدرت‌ها و هزینه‌ی سازش با آن‌ها. آمریکا برای ضربه زدن به ایران و حیات استکباری خویش بعد از جنگ تحمیلی و خشونت، از درون ایران برای تحریف انقلاب، سه رویکرد بزرگ را در دستور کار خود قرارداد.

وی افزود: رویکرد اول؛ انزوای سیاسی و مهار ایران، این‌که ایران را منزوی سیاسی بکند. این رویکرد در زمان دولت سازندگی و دولت اصلاحات بود. آمریکا می‌خواست به‌وسیله این دو دولت انقلاب ما را مهار کند، لذا برای مهار انقلاب دو کار را انجام داد، یک توسعه اقتصادی با الگوی غرب در دولت سازندگی، دوم توسعه سیاسی با الگوی لیبرال دموکراسی در دوره‌ی دولت اصلاحات. در این دو مسئله به حدی روحیه انقلابی مسئولین، پست رفت و پایین آمد که متأسفانه از روی جهل رفتند و به آمریکایی‌ها باج دادند و در عوض آمریکایی‌ها ما را محور شرارت در جهان خواندند، که اگر رهبری حکیمانه رهبر معظم نبود با برخوردی که این دو دولت انجام دادند انقلاب ما مهار می‌شد.

خطیب جمعه بافت ادامه داد: رویکرد دوم آمریکا، تحریم‌های اقتصادی علیه ایران بود که معیشت و سفره‌های ما را هدف قرارداد و هنوز نیز ادامه دارد. با تحریم‌های اقتصادی به دنبال ذلت و خواری و تسلیم شدن در مقابل خود هستند، که باز مقام معظم رهبری با طرح ابتکاری اقتصاد مقاومتی و اصرار بر این طرح، نقشه‌ی آمریکا را مهار کردند. البته اگر مسئولین گوش به حرف رهبری دهند، جلوی واردات را بگیرند و دستگاه‌های تولیدی را فعال کنند و مردم نیز هشدارهای فرماندهی کل قوا را جدی بگیرند‌ و اجناس چینی و خارجی نخرند در این راه ما پیروز خواهیم شد.

حجت‌الاسلام مهدی زاده در ادامه افزود: رویکرد سوم، با تحریف امام و انقلابی بودن، انقلابیون را در کشور استحاله کنند، آن‌هم به‌وسیله افرادی در داخل. آمریکا با شعار و تظاهرات کار ندارد، می‌خواهد اصول انقلاب را در بین مردم بالأخص متدینین و انقلابیون تضعیف کند. که بگویند؛ این‌قدر نگویند حجاب، این‌قدر نگویند بی‌بندوباری، این‌قدر نگویند نهی از منکر. این را بدانند اگر روحیه‌ی انقلابی از مسئولین ما رخت بربندد، به‌جای چالش با استکبار به دنبال سازش خواهند رفت. ملت به مسئولین اجازه سازش با غرب را نخواهند داد.

همچنین امام‌جمعه بافت به حادثه تروریستی اخیر اشاره کرد و ابراز داشت: حمله‌ی ناکام و اقدام کور تروریستی به مجلس و حرم امام(ره) که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از هم‌وطنان شد را می‌توان یک حرکت مذبوحانه و بزدلانه در برابر اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی دانست. البته این جنایت تلنگری بود برای مسئولان بالأخص آن دسته از مسئولینی که قائل به‌قدر ت دفاعی نیستند و هرسال بودجه دفاعی را کاهش می‌دهند.

وی تصریح کرد: این حادثه تلنگری بود برای کسانی که سرهای خود را چون کبک در زیر برف قرار داده‌اند و اطراف ایران عزیز را نمی‌بینند، که چگونه دورتادور کشور ایران، کانون بحران و آتش‌افروزی قرارگرفته و با کما وقاحت به مدافعین حرم که آن‌سوی مرزها با تروریست‌ها در قتال هستند هتاکی کرده، جسارت و بی‌احترامی می‌کنند، که اگر نبودند این مدافعین حرم، طبق فرمایش رهبر معظم ما می‌بایست در داخل خاک ایران با آن‌ها می‌جنگیدیم. این واقعه تلنگری شد برای همه که بدانیم امنیت، رفاه و آسایش را مدیون دفاع مدافعین حرم و حاج قاسم سلیمانی‌ها که به برکت FATF تحریم شدند، هستیم.

خطیب جمعه بافت در پایان گفت: این‌گونه جنایات یک پیام نیز برای ایادی استکبار و بدخواهان نظام دارد؛ که این واقعه تروریستی حرکت انقلاب را کند نخواهد کرد و ملت خداجوی با عزمی راسخ‌تر از گذشته، برای حفظ نظام تا پای جان استوار خواهند بود.

تعداد برادران 1070 نفر و تعداد خواهران 890 نفر بود و سخنران بین دونماز حجت‌الاسلام حاج‌آقا مقصودی و موضوع سخنرانی ایشان بیان احکام ماه مبارک رمضان بود.