close
تبلیغات در اینترنت
نماز جمعه شهرستان بافت 2 تیرماه 96 نماز جمعه شهرستان بافت 2 تیرماه 96

آخرین ارسال های انجمن


عنوان پاسخ بازدید توسط
7 567 yasser

نماز جمعه شهرستان بافت 2 تیرماه 96

نماز جمعه شهرستان بافت 2 تیرماه 96

 

بسمه‌تعالی

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بافت به امامت حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه شهرستان بافت  مورخ 02/04/96

«کاری که سپاه پاسداران انجام داد به یک معجزه شبیه بود./پیام خلق این حماسه به استکبار بالأخص عربستان و ولی عهد تازه‌کارش است

حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تشکر از حضور مردم در روز قدس بیان داشت: روز قدس به فرموده مقام معظم رهبری چون شب قدر است، یعنی همان‌طور که ما در شب قدر از سر شب تا صبح با اعمال خاص بیدار می‌مانیم تا این‌که سرنوشت خودمان را رقم بزنیم، روز قدس نیز روزی است که سرنوشت امت اسلام با بیداری امت رقم می‌خورد.

خطیب جمعه بافت ادامه داد: بعضی‌ها زمزمه می‌کنند در طول 38 سال با مرگ بر اسرائیل گفتن و راهپیمایی کردن چه شد، باید بیان کرد که این حرکت، این راهپیمایی و این مشت گره کردن‌ها یک نوع مبارزه است، آن‌که امام(ره) 38 سال پیش جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس اعلام کرد، زمانی بود که جنوب لبنان با قسمتی از بیروت دست اسرائیلی‌ها بود، حتی بسیاری از سرزمین‌های اسلامی تحت سیطره‌ی اسرائیلی‌ها قرار داشت.

وی تصریح کرد: اما باگذشت 38 سال به برکت همین روز قدس آن اسرائیلی که 50 سال پیش 80 میلیون عرب را به خاک ذلت کشاند و آن‌ها را شکست داد، امروز نتواند حتی در مقابل یک جبهه‌ی مقاومت دوام بیاورد و در دو جنگ 33 روزه و 16 روزه شکست بخورد و سرکوب شود. جبهه‌ی مقاومتی که ریشه‌ی آن محور در ایران است. در همین راهپیمایی روز قدس و ان شاء الله تا زدودن و کندن این غده‌ی سرطانی این حرکت عظیم روز قدس ادامه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام مهدی زاده در ادامه به پاسخ موشکی سپاه پاسداران اشاره کرد و ابراز داشت: کاری که سپاه پاسداران انجام داد به یک معجزه شبیه بود، این‌که تمام موشک‌های شلیک‌شده با سرعت خیره‌کننده در نقطه‌ی هدف به زمین فرود آمد این شبیه یک معجزه است، که اراده‌ی پولادین مردان بی‌ادعا، باایمان و سلحشور ایران اسلامی را برای دنیا به نمایش گذاشت و با این حرکت خود بار دیگر خاطره «وَمَا رَمَيْتَ إِذْ رَمَيْتَ وَلَـكِنَّ اللّهَ رَمَى» جبهه حق علیه باطل را زنده کرد. این حرکت سپاه پاسداران نه‌فقط اتاق فرمان نیروهای تروریستی دائش را منهدم ساخت، بلکه درواقع قلب حامیان زورگویشان یعنی اسرائیل، آمریکا و عربستان را هدف قرارداد.

همچنین امام‌جمعه بافت به بعضی از پیام‌های این حمله موشکی اشاره کرد و گفت: اول این‌که ایران اسلامی بر سر امنیت و اقتدار کشورش با هیچ‌کس شوخی ندارد، به حدی که جواب ترقه‌بازی و بازی با امنیت کشور را با موشک داد. هر کشوری که بخواهد ایران را تهدید بکند، اگر دست از پا خطا کند با برخورد خشن و سخت ایران روبرو خواهد شد.

وی افزود: دوم این‌که، پیام خلق این حماسه به استکبار بالأخص عربستان و ولی عهد تازه‌کارش است که هنوز نیامده برای کشور شیران و حاج قاسم سلیمانی رجز می‌خواند، این‌ها کوچک‌تر از آن هستند که بخواهند ایران را تهدید کنند و اگر بخواهند از این به بعد به تحریک و تجهیز تروریست‌ها علیه ایران بپردازند، باید منتظر پاسخ کوبنده شیران ایران، فرزندان ولایت باشند که قطعاً سرکوب و ذلیل خواهند شد.

خطیب جمعه بافت در پایان هفته‌ی قوه قضائیه را تبریک گفت و بیان داشت: عظمت شهید بهشتی همین‌که سالروز شهادتش به‌عنوان هفته‌ی قوه قضائیه نام‌گرفته است. قوه‌ای که از قداست بالایی برخوردار است، که الحمدالله این دستگاه خدمات بزرگی را در این 38 سال به‌نظام عرضه داشته است. حملات و بی‌انصافی‌های مکرر به قوه‌ی قضائیه از سوی بدخواهان و افراد مقرض بیان‌گر این واقعیت است که این دستگاه در برخورد با مجرمان و متخلفان، برخورد قاطع با فتنه گران 88، برخوردی سریع با مسئولان مفسد دانه‌درشت و آقازاده‌های فاسد داشته و از کارنامه خوبی برخوردار بوده است.

تعداد برادران 1370 نفر و تعداد خواهران 1040 نفر بود و سخنران پیش از خطبه جناب آقای سپهری ریاست دادگستری و موضوع سخنرانی ایشان به مناسبت هفته قوه قضائیه و همچنین سخنران بین دونماز حجت‌الاسلام حاج‌آقا ابراهیم پور مسئول زکات شهرستان و موضوع سخنرانی ایشان بیان احکام زکات فطره بود.