close
تبلیغات در اینترنت
نماز جمعه شهرستان بافت 30 تیرماه 96 نماز جمعه شهرستان بافت 30 تیرماه 96

آخرین ارسال های انجمن


عنوان پاسخ بازدید توسط
7 567 yasser

نماز جمعه شهرستان بافت 30 تیرماه 96

نماز جمعه شهرستان بافت 30 تیرماه 96

 

بسمه‌تعالی

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بافت به امامت حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه شهرستان بافت  مورخ 30/04/96

«رفت‌وآمد تیم‌های خارجی و قراردادهای بین آن‌ها چون قرارداد توتال فرانسهنگران‌کننده است

حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی و عرض تسلیت شهادت امام صادق(ع) بیان داشت: زمان و دوران امام صادق(ع) از چند بعد حائز اهمیت است، اول مسئله‌ی علوم و فنونی که از کشورهای مختلف وارد می‌شد و چشم مسلمانان را خیره می‌کرد و باعث به وجود آمدن نحله‌های فکری می‌شد. امام صادق(ع) در یک‌فاصله‌ی کوتاه توانستند نگاه‌ها را از آن علوم فاسد دور کنند‌ و با تربیت بیش از چهار هزار شاگرد غریب‌ترین علوم را درس بدهند، به‌طوری‌که مدینه شد خورشید تابناک همه‌ی علوم.

وی افزود: مسئله‌ی دوم در زمان امام صادق(ع) که مردم آن زمان با آن روبرو بودند و امام به مبارزه با آن می‌پرداخت وجود خلیفه‌ی مستکبر، ناپاک، آدمکش، می‌گسار و هوس‌باز به‌عنوان جانشین پیامبر(ص) که در رأس قدرت و حکومت اسلامی قرارگرفته بود، که امام صادق به طرق خاص با آن به مبارزه می‌پرداختند و جلوی سیطره‌ی استکبار زمان منصور دوانقی را می‌گرفتند. لذا منصور دوانقی امام صادق(ع) را مانع دسیسه‌های خود دید و دست به شهادت امام زد.

خطیب جمعه بافت تصریح کرد: مسئله‌ای که امروز نیز استکبار جهانی در کشور ما می‌بیند که مانع و سد بزرگ دسیسه‌های اوست و آن شاگرد مکتب امام صادق(ع) ولی امر مسلمین، حجت امام زمان(عج) آیت‌الله‌العظمی الامام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) است. امروز در کشور ما به برکت نظام اسلامی همان جریان ولایی امام صادق(ع) توسط شاگرد مکتبش جاری است، که اگر یک دستور و فرمان بر اساس معارف اهل‌بیت می‌دهند همچون اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال برای جلوگیری از سیطره و دسیسه‌های استکبار برعلیه نظام و ملت است.

وی خاطرنشان کرد: استکبار جهانی می‌داند که این عمود خیمه‌ی نظام است که انقلاب را حفظ می‌کند، که اگر تبعیت از ایشان بشود تمام دسیسه‌های غرب و استکبار خنثی خواهد شد و اگر تبعیت نشود چون در مسئله‌ی برجام که چیزی جز جریح شدن و جسارت آمریکا را به همراه نداشت که روزبه‌روز به تحریم‌های ظالمانه علیه ایران می‌افزاید. تجربه‌ی نیم‌قرن استکبار نشان می‌دهد در مقابل تهدیدها و تحریم‌ها فقط با تبعیت محض از ولی امر مسلمین و با زبان زور و قدرت می‌توان با آمریکا سخن گفت و آمریکا را به عقب راند.

امام‌جمعه بافت در ادامه به قرارداد نفتی توتال اشاره کرد و ابراز کرد: رفت‌وآمد تیم‌های خارجی و قراردادهای بین آن‌ها چون قرارداد توتال فرانسه نگران‌کننده است، طبق اظهارات و گفته‌ی وزیر نفت، ایران به‌اندازه‌ی شرکت توتال آورده داشته اما سهم ایران در این قرارداد 19 درصد، سهم فرانسه 50 درصد و سهم شرکت دلال چینی 30 درصد است.

وی گفت: جای تأسف است که قراردادی که در کشور خودمان بسته می‌شود، روی زمین ما بسته می‌شود و عملیات آن روی ملک ما انجام می‌شود اما سود ما نصف آن‌ها نشود. این چگونه معامله‌ای است؟ اما می‌بینیم همین شاگرد مکتب امام صادق(ع) بدون هیچ ملاحظه‌ای دستور بررسی می‌دهد، که پس از بررسی 150 اشکال به قرارداد وارد می‌کنند و اگر نبود نگاه تیزبین و حکیمانه ولی امر شاید کرسنت دیگری در کشور به وجود می‌آمد.

حجت‌الاسلام مهدی زاده در پایان ضمن گرامی داشت هفته‌ی بهزیستی و تأمین اجتماعی از زحمات و تلاش‌های کارکنان این دو سازمان تقدیر و تشکر کرد.  

تعداد برادران 630 نفر و تعداد خواهران 450 نفر بود و سخنران بین دونماز آقای دکتر اسدی معاون امور توان‌بخشی بهزیستی استان کرمان و موضوع سخنرانی ایشان به مناسبت هفته بهزیستی بود.