close
تبلیغات در اینترنت
نماز جمعه شهرستان بافت 06 مردادماه 96 نماز جمعه شهرستان بافت 06 مردادماه 96

آخرین ارسال های انجمن


عنوان پاسخ بازدید توسط
7 567 yasser

نماز جمعه شهرستان بافت 06 مردادماه 96

نماز جمعه شهرستان بافت 06 مردادماه 96

 

بسمه‌تعالی

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بافت به امامت حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه شهرستان بافت  مورخ 06/05/96

«نه مذاکرات و نه برجام هیچ‌وقت موجب کاهش دشمنی آمریکا با نظام جمهوری اسلامی نخواهد شد

حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی و تبریک دهه کرامتبیان داشت: دهه کرامت دهه پربرکتی است، از برکات آن، ‌که در کشور جاری و ساری است، حضور حاملان پرچم و بیرق خورشید عالم‌تاب و خادمان امام رضا(ع) است.

خطیب جمعه بافت ضمن گرامی داشت 5 مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در تهران، ابراز کرد: نماز جمعه کانون عبودیت الهی، بصیرت افزایی عمومی و تجلی‌گاه برادری، مهربانی و همدردی است که امروز الحمدالله در حدود 900 نقطه کشور هر جمعه نماز دشمن‌شکن جمعه با حضور پرشور مردم خداجوی برگزار می‌شود و به‌وسیله‌ی همین جایگاه مقدس، دسیسه‌های استکبار خنثی‌شده و خواهد شد.

حجت‌الاسلام مهدی زاده اشاره‌ای به تحریم‌های جدید آمریکا کرد و گفت: روز چهارشنبه مجلس نمایندگان آمریکا بحث اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را تصویب کرد، که اگر به امضای ترامپ برسد لازم‌الاجرا خواهد شد. تحریم‌هایی که به گفته‌ی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا یکی از گسترده‌ترین بسته‌های تحریمی در طول تاریخ است.

وی تصریح کرد: این چندمین بار است که آمریکا در پسا برجام بدعهدی می‌کند، اما جای تعجب است که مسئولین سیاست خارجی ما بعد از دو سال از برجام که دائماً با بدعهدی آمریکا روبرو هستند به‌طوری‌که هرروز برخلاف تعهدشان در برجام یک تحریم جدید می‌کنند، یا مسئولین ما سکوت می‌کنند و یا باسیاست انفعالی (حفظ برجام به هر قیمت را در مقابل نقض برجام فریاد می‌زنند) برخورد می‌کنند. نتیجه سکوت معنادار و لبخندهای سیاست خارجه ما چیزی جز فشارهای علیه ایران نبود، حال علت آن چیست؟ علت آن بی‌توجهی دولتمردان به فرمایشات رهبری است.

حجت‌الاسلام مهدی زاده افزود: ضمن حمایت از دولت و قدردانی از تیم مذاکره‌کننده باید گفت چقدر رهبری فرمایش دادند که آمریکا بدعهد است اعتماد نکنید، چقدر هشدار دادند، چه شرایط و خطوط قرمزی را مطرح کردند، اما در مقابل تذکرات ایشان با بی‌توجهی مسئولین روبرو شدیم. شرایط مطرح‌شده را نادیده گرفتید، خطوط قرمز را زیر پا گذاشتید، صدای دلواپسان و منتقدان را با الفاظ زشت بستید و آن‌ها را حواله به جهنم کردید، حتی از شعرخوانی یک مداح به هم ریختید، که این‌ها به روح برجام ضرر می‌زنند، کدام برجام و مذاکره؟ برجامی که جلوی تحریم‌ها را نگرفت که هیچ، حتی با از دست دادن بخش زیادی از توان هسته‌ای باعث توسعه و پیشرفت تحریم‌ها شد، به حدی که جسارت آمریکا علیه این کشور در این دو سال به‌اندازه 38 سال انقلاب بوده است.

وی خاطرنشان کرد: مسئولین ما توجه کنند که نه مذاکرات و نه برجام هیچ‌وقت موجب کاهش دشمنی آمریکا با نظام جمهوری اسلامی نخواهد شد. ملت نیز به‌هیچ‌وجه در مقابل این‌همه گستاخی کوتاه نیامده و از قدرت استکبارستیزی خود دفاع خواهد کرد.

امام‌جمعه بافت همچنین نسبت به جنایات اسرائیل واکنش نشان داد و بیان کرد: این حوادث، حوادث خشونت‌بار در مسجدالاقصی که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از شهروندان فلسطینی شد، قلب آزادی خواهان جهان را جریحه‌دار کرد، چراکه این جنایات به‌مثابه جنگ علیه مسلمین جهان است و مسلمین ورود بی‌شرمانه به حریم مسجدالاقصی را خط قرمز خود می‌دانند و به‌یقین با قاطعیت به دنبال محو غده سرطانی پیش خواهند رفت.

خطیب جمعه بافت در پایان از فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، استاندار محترم در بحث مثلث توسعه اقتصادی تشکر نمود و ابراز امیدواری کرد ان شاء الله با مدیریت خوب شاهد شکوفایی در بحث فولاد و کرک شهرستان خواهیم بود.

تعداد برادران 670 نفر و تعداد خواهران 490 نفر بود و سخنران پیش از نماز و بین دونماز نیز نداشتیم.