close
تبلیغات در اینترنت
نماز جمعه شهرستان بافت 17 شهریورماه 96 نماز جمعه شهرستان بافت 17 شهریورماه 96

آخرین ارسال های انجمن


عنوان پاسخ بازدید توسط
7 559 yasser

نماز جمعه شهرستان بافت 17 شهریورماه 96

نماز جمعه شهرستان بافت 17 شهریورماه 96

 

بسمه‌تعالی

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بافت به امامت حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه شهرستان بافت  مورخ 17/06/96

«اگر لاابالی‌گری در این مملکت رایج شود و متولیان فرهنگی نیز سکوت کنند، نظام ولایی با خطر روبرو خواهد شد»

حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی ضمن تبریک عید سعید غدیر گفت: قرآن کریم چهار خصوصیت را برای روز غدیر بیان می‌کند؛ اول این‌که غدیر روزی است که مال دین است «الیوم اکملت لکم دینکم». خصوصیت دوم؛ اتمام نعمت بر بندگان، یعنی خداوند نعمت هدایت را در روز غدیر به اتمام رساند. سوم؛ روز غدیر روزی است که خداوند راضی شد تا دین اسلام به‌عنوان دین کامل بیان شود «و رضیت لکم الاسلام دینا» و چهارم؛ روزی است که کفار از دین اسلام مأیوس شدند، چراکه کفار و سران عرب که دارای قدرت بودند و هیچ‌گاه دین اسلام را باور نداشتند و فقط در ظاهر مسلمان شده بودند، امید داشتند که پیامبر اسلام از دنیا برود و قدرت را به دست بگیرند اما غدیر تمام نقشه‌های آن‌ها را نقش بر آب کرده و با شکست مواجه کرد.

وی ادامه داد: اما همان غدیر برای ما یک عبرت تاریخی است چراکه همین مردم صدهزارنفری که آمدند و سه روز با امیرالمؤمنین بیعت کردند، به خاطر ولایت ناپذیری و عدم تبعیت از ولایت، بعد از رحلت پیامبر ساختارشکنی کردند و همه‌چیز امت را به هم ریختند  و با ساختارشکنی و آن‌هم زدن ولایت، به اهداف خود رسیدند. حضرت امیرالمؤمنین را خانه‌نشین کردند، همسرش حضرت زهرا(س) بین درودیوار قرار گرفت، خوارج به وجود آمدند، امام حسین(ع) به مسلخ رفت و او را العیاذ بالله کافر خواندند و امروز نیز تمام اهداف آمریکا و جریان‌های خارجی که همه جریانات و توطئه‌های خود را بر یک مسئله متمرکز کرده‌اند و آن زدن ستون این نظام و آن مقام ولایت است. آن‌ها درصدد هستند ستون خیمه نظام را بزنند چراکه تنها انقلابی که در تمام دنیا ماندگار خواهد شد و توسعه پیدا خواهد کرد نظام انقلاب ولایی است و ان شاء الله بالیقین نظام ولایی در تمام دنیا صادر و زمینه‌ساز ظهور خواهد بود.

وی افزود: البته نباید از مکرهای استکبار در داخل غافل بود، یکی از این مکرها جریان‌های لائیک و ضد ارزش سیاسی است که متأسفانه دست‌به‌دست دشمن دادند و مقابل ولایت ایستادند، همچون فتنه گران که اردوکشی خیابانی راه انداختند و با دشمن همراه شدند که منجر به حصر خانگی شد، البته حصری که آقایان در آن هستند از امکانات رفاهی و سفرهای تفریحی چون شمال و جا‌های دیگر و همچنین جشن‌های فامیلی برخوردارند.

خطیب جمعه بافت بیان داشت: عده‌ای هم امروزه کاسبان هستند و با همان تفکر و جریان‌های لائیک مسئله حصر را پیش می‌کشند، البته مسئله حصر بهانه است تا نظام ولایی را به چالش بکشند و آبشخوری برای خود فراهم کنند که این جریانات با هوشیاری مردم به فنا خواهند رفت.

حجت‌الاسلام مهدی زاده در ادامه ابراز کرد: عنصر دوم استکبار برای زدن نظام ولایی مسئله اباهی گری و بی‌بندوباری در جامعه است، اگر نباشد در این کشور منکرات  و اباهی گری آزاد شوند، اگر لاابالی‌گری در این مملکت رایج شود و متولیان فرهنگی نیز سکوت کنند، نظام ولایی با خطر روبرو خواهد شد و این به نفع نظام نیست. امروز دشمن تنها جای پایی که می‌تواند در داخل پیدا کند با توسعه هرزه گری‌ها و گسترش بی‌بندوباری‌های اخلاقی است که مسئولین باید پیگیری کنند.

امام‌جمعه بافت در پایان کشتار مردم میانمار را فاجعه انسانی نامید و آن را به‌شدت محکوم کرد و گفت: کشتار مسلمانان بی‌گناه میانمار در روزهای گذشته که توسط بودائیان به عمل آمد، قلب همه را درد آورده و یک فاجعه انسانی به وجود آورد. رفتارهای بودائیان افراطی که با به آتش کشیدن منازل و سربریدن کودکان و زنده به آتش انداختنشان از مظلومیت مسلمانان میانمار است که با سکوت مرگبار سازمان ملل و با سلاح‌های اسرائیلی‌ها انجام می‌شود، که سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن.

تعداد برادران 540 نفر و تعداد خواهران 390 نفر و و سخنران پیش از خطبه و بین دونماز نیزنداشتیم.