close
تبلیغات در اینترنت
استقبال و وداع با شهید گمنام در شهرستان بافت استقبال و وداع با شهید گمنام در شهرستان بافت

آخرین ارسال های انجمن


عنوان پاسخ بازدید توسط
7 567 yasser

استقبال و وداع با شهید گمنام در شهرستان بافت

استقبال و وداع با شهید گمنام در شهرستان بافت

 

مراسم استقبال از شهید گمنام از پلیس‌راه بافت و در ادامه وداع با شهید والامقام در حوزه علمیه امام حسین(ع) با حضور پرشور مردم شهرستان برگزار شد. مورخ 96/07/23

بسمه‌تعالی

حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه شهرستان در این مراسم با اشاره به عجیب دانستن شهدای گمنام در آمدنشان در زمان‌های مختلف ابراز داشت: شهدای گمنام عجیب‌اند، فرهنگ شهادت همچون کتابی است که سوره‌های آن انبیاء و ائمه‌اند و آیات آن شهداء هستند و حروف مقطعه آن شهدای گمنام هستند، کسی نمیداند از کجا هستند؟

وی افزود: انسان‌ها سه گروه‌اند یک گروه مقابل خدا می‌ایستند و گروه دوم با خدا و به خاطر بهشت معامله می‌کنند ولی گروه سوم با خدا عشق‌بازی می‌کنند. این‌ها شهدا هستند، دیه شهادت خود خداست که حضرت حق به آن اشاره داشته است. بعد از چندین سال نگاه کنید چگونه با شور مردم از آن‌ها استقبال می‌کنند، این‌ها با تعدادی استخوان و خاک آمده‌اند اما چون خدا عاشق آن‌هاست زیبا هستند.

وی در ادامه ضمن اشاره به فرمول مقام و خاصیت شهدای گمنام افزود: این فرمول پله‌پله گذراندن مراحل و مقامات است. پله اول معرفت به خداست که به خاطرش دست از دنیا کشیدند. پله دوم، عشق و معرفت به الله است که این‌ها عاشق بودند و خدا عاشقشان شد، عشق و محبت به خدا، اهل‌بیت(ع) و ولایت، این‌ها را به اینجا رساند. مرحله سوم، اطاعت است تاکسی عاشق نشود مطیع نیست، تاکسی مودت پیدا نکند تسلیم نمی‌شود.

وی تصریح کرد: نمی‌شود برای امام حسین(ع) گریه کرد ولی در لشکر یزید باشیم، باید از محسن حججی درس گرفت. چرا بعضی‌ها نمی‌دانند و متوجه نیستند بجای اینکه مطیع و پیرو ولایت باشند، عاشق غرب شده‌اند و دم از مذاکره و برجام می‌زنند. دیدید چگونه ترامپ در سازمان ملل آبروی کشور را برد، نتیجه‌اش را دیدید. به درک که جام برجام را ریخت، مهم‌تر اینکه سپاه این نیروی ولایی را تروریسم خواند، سپاهی که مدافع ارزش‌های انقلاب است و مقابل داعش ایستاد تا نوامیس ما در خطر نیفتند، و تشکر می‌کنیم از مسئولین که جواب یاوه‌گویی‌های ترامپ را دادند.

امام‌جمعه بافت ضمن اشاره به اهمیت مسئله حجاب و عفت، علت آمدن شهداء را اشاره به این مهم دانست و گفت: خواهرم شهداء آمده‌اند که بگویند ما هنوز هستیم حیا و حجابت را  رعایت کن، وای به آن کسانی که در حال ترویج بی‌حجابی و کم‌رنگ کردن چادر مشکی‌اند، آمده‌اند تا بی‌حجاب‌ها خجالت بکشند.

وی در پایان در خصوص پیام شهدا اظهار داشت: پیام شهداء این است که ولی امر زمان را تنها نگذارید، شما دستانتان باز است در مقابل دشمنان پشت ولی‌فقیه باشید و بایستید. فتنه‌ها و فتنه گران را برچینید، لحظه‌ای حجت امام زمان(عج) را تنها نگذارید و عزت خودتان را به غرب نفروشید.