close
تبلیغات در اینترنت
نماز جمعه شهرستان بافت 24 آذرماه 96 نماز جمعه شهرستان بافت 24 آذرماه 96

آخرین ارسال های انجمن


عنوان پاسخ بازدید توسط
7 567 yasser

نماز جمعه شهرستان بافت 24 آذرماه 96

نماز جمعه شهرستان بافت 24 آذرماه 96

 

بسمه‌تعالی

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بافت به امامت حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه شهرستان بافت مورخ 24/09/96

«به‌جای این‌همه اعتراض کردن و مزخرف خواندن مسکن‌های مهر، به اتمام آن‌ها فکر کرده و مشکلاتشان را حل کنید.»

حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن عرض تسلیت شهادت دکتر مفتح و گرامی داشت وحدت حوزه و دانشگاه بیان داشت: دو قشر عظیم حوزه و دانشگاه، گل سرسبد جامعه و اعضای متفکر آن هستند، دو نهادی که در اصل پایه‌های فکری، سازندگی و تربیتی جامعه را تشکیل می‌دهند، که برای حفظ و استحکام این پایه‌ها جامعه نیاز به وحدت و انسجام بین این دو نهاد علمی و فرهنگی دارد. وحدتی که دشمن در کشور از آن سیلی‌های زیادی خورده است، لذا به دنبال گسست و فاصله انداختن بین حوزه و دانشگاه است، چراکه راه نفوذ را در فاصله انداختن بین دانشگاه و روحانیت می‌داند. که اگر این اتفاق بیفتد آن روز، روز نفوذ دشمن است و آن روز را دشمنان به گور خواهند برد.

خطیب جمعه بافت در ادامه اشاره‌ای به بحث لایحه بودجه‌ی 97 داشت و ابراز کرد: لایحه‌ی بودجه 97 یکسری اشکالات دارد که تدبیر مجلس و نمایندگان را می‌طلبد. ازجمله این‌که دولت یازدهم و دوازدهم متأسفانه در افزایش هزینه‌های جاری رکورددار است و در این لایحه نیز هزینه‌های جاری را افزایش داده است. معنای این کار در افزایش هزینه‌های جاری، ریخت‌وپاش‌ها و اسراف در بدنه‌ی دولت است.

وی افزود: افزایش هزینه‌های جاری یعنی؛ توجه نکردن به حقوق‌بگیران نجومی. افزایش هزینه‌های جاری یعنی؛ پاداش‌های میلیونی به اعضای هیئت‌مدیره. افزایش هزینه‌های جاری یعنی؛ سمینارهای میلیارد تومانی بی‌ارزش، یعنی؛ سفرهای پرهزینه خارجی دولت. ولی در عوض در این لایحه هزینه‌های عمرانی را کاهش دادند، که متأسفانه 72هزار طرح عمرانی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد. حال کم کردن هزینه‌های عمرانی یعنی بیکاری، رکود و تعطیلی واحدهای تولیدی.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از اشکالات لایحه بودجه 97 مسئله‌ی یارانه است. در این لایحه قریب به 30میلیون، محروم از یارانه می‌شوند، آن‌هایی هم که خواهند گرفت باید در سازمان‌ها و نهادهای حمایتی ثبت‌نام کنند، که قطعاً خیلی‌ها نیازمند و فقیر هستند اما حاضر به ثبت‌نام در این سازمان‌های حمایتی نیستند و صورت خود را با سیلی سرخ نگه می‌دارند. در یک کلمه این‌جور یارانه دادن به‌جای فقرزدایی، فقیر زدایی کرده و فقیر را لِه خواهد کرد. لذا انتظار می‌رود مجلس شورای اسلامی لایحه را بررسی کرده و با تدبیر پیگیری نماید.

حجت‌الاسلام مهدی زاده در پایان نسبت به سخنان رئیس‌جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه 97 ابراز تأسف کرد و عنوان داشت: آقای روحانی روز یکشنبه هنگام ارائه لایحه بودجه برای چندمین بار نقدی به مسکن مهر زد. باید بیان کرد، اولاً شما خودتان بهتر می‌دانید به برکت مسکن مهر ساخته‌شده در دولت‌های گذشته چه بی‌خانمان‌هایی دارای مسکن شدند، ثانیاً اگر پولی هم از بانک مرکزی استخراج شد خرج فقرا شد، نه این‌که خرج حقوق‌بگیرهای نجومی و خرج آقازاده‌های بی‌درد. لذا انتظار می‌رود به‌جای این‌همه اعتراض کردن و مزخرف خواندن مسکن‌های مهر، به اتمام آن‌ها فکر کرده و طبق فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به اتمام آن‌ها فکر کنید و مشکلاتشان را حل کنید.

تعداد برادران 790 نفر و تعداد خواهران 580 نفر و سخنران قبل از نماز و بین دو نماز نیز نداشتیم.